במה כדאי להשקיע?

המשבר הכלכלי מזעזע את העולם, ומיטב כספכם שוכב בבנק כאבן שאין לה ריבית?
בזמן האחרון מצלצלים אלי הרבה אנשים, כמוני וכמוך, ושואלים בקול רוטט: במה נשקיע את מיליוני השקלים העלובים שקיבלנו כמענק הסתגלות, לאחר שפוטרנו ממשרת מנכ"ל?

אל דאגה, חברים. הדרך לבחון כל סוגיה הרת גורל היא כמובן בעזרת אסטרולוגיה. אלא שחברי היקר, יוחאי-חייגו*1111-לקבלת-הורוסקופ-בשידור-חי עסוק בימים אלה, ומשום כך פניתי בשאלה לחברי המשדר מדי יום ברדיו המקומי, דוד-חייגו*2222-לגימטריה-חוזה-פני-עתיד, ולהלן תשובתו:

המשפט "במה כדאי להשקיע" מסתכם בגימטריה ב- 597. ניתוח מהיר יגלה לנו שזה שווה בדיוק למשפט הבא – "חיי מין סדירים + מהנים".

שימו לב שקיים בתשובה הזאת חידוש מסוים, שכן מרבית בני האדם מסתפקים רק באחד מהשניים – או מין סדיר או מין מהנה, רק שיהיה משהו. וכאן יש לנו את שניהם. אכן השקעה לעניין.

 
דבר המפרסם: פנו לפקידי הבנק הקרוב לליבכם וקבלו הצעת השקעה סדירה ומהנה הקרובה לכיסכם (…).
אבל בואו נהיה ממוקדים יותר, ונברר בנוגע ל"השקעה לטווח הבינוני", כלומר 672.
רגע, מחשבים, מחשבים, בודקים את כל האפשרויות, והרי התוצאה: "עש-בש". לא ברור מה המשמעות של התשובה שהתקבלה, אבל מכיון שהיא נשמעת הגיונית למדי, מוטב לעקר הבית הנבון להעביר את ערבי הקיץ הלחים במשחק עש-בש עם עשים עוטי גופיה ופרפרי לילה לא מגולחים. לחילופין, כאשר אתם יוצאים עם הכלב החוצה, אולי כדאי שתאספו את העש-בש שלו, שימו בפתח סניף הבנק והסתתרו מעבר לפינה. יהיו צחוקים.

"השקעה לטווח הבינוני" דורשת איפוא מאמץ, והיא מריחה לא טוב. האזרח הקטן רוצה השקעה שהיא מצד אחד פשוטה, ומצד שני מלאת חזון. השקעה שמגיעה ממש עד לעתיד, ואפילו נמשכת מעט אחריו.

בואו נלך עד הסוף. בואו נשאל את שאלת מיליון הדולר:
"מהי ההשקעה החלומית?"
נו, מסתבר שאין הפתעות, חברים. מי שקורא את מדורי הכלכלה בעיתונים כבר יודע איפה כדאי להשקיע את הכסף והזמן. יש לנו כאן 1039 נקודות, שהן "נדל"ן בדרום העיר, או ש"ס" *. מדובר בשני העוגנים המייצבים את חיי הכלכלה שלנו. נדל"ן (שמעתי על קבוצת רכישה חדשה, דברו איתי) וש"ס (החזרתי את העטרה ליושנה, דברו איתי) הם עדיין נתיב ההשקעה המועדף לטווח הארוך שלכם ושל המדינה.
והמהדרין ישקיעו בנדל"ן של ש"ס. השקעה נעימה.


* הערה טכנית של המערכת: בשל שיקולי מס, המשפט "נדל"ן בדרום העיר, או ש"ס" כולל נקודה אחת פחות מ-1039. חוץ מזה, הכל ספור ומדוד.