מיכה אחי


אין לי שום דבר נגד מבקר המדינה. אדרבא, מי כמוכם יודעים שאני בעדו. לגמרי. כבוד המבקר הוא כמו אח שלי, ובגלל זה אני מרשה לעצמי להגיד לו כאן כמה מילים:
מיכה אחי, למה אתה כזה יפה נפש מתחסד כמו כל הנקניקים החארות?

לא, באמת, מה אתה בא לי עם ההערות שלך על זה שאין חינוך, על זה שיש שחיתות, שכל הכסף הולך לעסקנים, על זה שיש חריגות בתקציב תחת כל עץ רענן, שמערכת הבריאות הפכה למערכת סחטנות ושכולנו עברייני בנייה, ושאין מיגון ויש הברחות ואנחנו אוכלים אוכל מסרטן?

תגיד לי, אחי, מה עוד? לא שכחת משהו? וברצינות, מה נראה לך, איפה אנחנו חיים, בסקנדינביה? אנחנו חיים במזרח התיכון, בין כל הערבים המושחתים וגם אנחנו מושחתים כמוהם, וזאת המציאות, אחי, תתבגר, תצא מהנאיביות שלך.

במקום זה מה אתה עושה? הולך ומוציא לי עוד כסף על מה? על התחקירים המעפנים שלך בשביל לגלות לנו את אמריקה? נראה לך שחידשת פה למישהו?

מיכה אחי, אם נותרה לך טיפת כבוד עצמי, תבוא כמו גבר ותחזיר את כל משכורות העתק ששולמו לך ולכל הפקידים וים עורכי הדין במשרד המיותר שלך, ותלך לעשות את הכסף שלך במקום נורמאלי כמו כולם. תפשוט נבלה ברחוב, לך תמכור סמים מצדי, במקום להוסיף חטא על פשע.

ואל תשכח שאני אוהב אותך. כי אם לא הייתי אוהב אותך, לא הייתי טורח להגיד לך את כל זה, כי מה אכפת לי אני. המדינה הזאת זה לא עסק של האבא שלי, אחי.