ספרדיאשכנזי

פתאום בא לי בראש שהקטע הזה של פיצול הרב ראשי לאשכנזי וספרדי זה קטע מדליק. מגניב אפילו. ומה שחסר לנו פה במדינה זה קצת יותר דברים מגניבים, כדי שהמדינה שלנו תהפוך להיות ממש לגמרי מגניבה.

אז היום שהייתי אצל הספר שלי שקוראים לו אפללו שאלתי אותו אם הוא אשכנזי והוא אמר דווקא ספרדי. אמרתי לו סבבה, אבל אחרי שאני גומר אצלך אני הולך לספר אשכנזי, כי לא ייתכן שאני אחזיק רק ספר ספרדי. זה לא מגניב בכלל וזה אחלה דאונר.

ואז הלכתי לברוריה מהקיוסק של הפלאפל והסתבר שהיא אשכנזייה, אבל החריף שהיא שמה בפלאפל הוא ספרדי, אז אמרתי לה ברוריה, אני לא מערבב אשכנזי וספרדי, זה שעטנז. אז תשגיחי בבקשה, כי אחרת אני אביא לך שתי משגיחים – אשכנזי וספרדי – וזה עולה כסף, את יודעת. אלוקים גובה לפי שורה.

מאז ששלחתי אליה את שתי המשגיחים הכול נהיה מגניב לגמרי. הם אומרים לה שאם באים ביחד זה שעטנז, אז היא נותנת להם מנה פלאפל לכל אחד פעם ביום ואז הם שותקים כי הם ממלאים פיהם פלאפל. אבל כשהם מסיימים הם שוב מזהירים אותה לפי החוקים, וככה הם מביאים גם לי ולב"ב מנות פלאפל איש איש ע"פ טעמו, וכך היא משכיחה את זעמנו.

ומה הסתבר לי לפתע? – שאשתי אשכנזייה. אמרתי לה, שונטל צר לי אבל אישה רק אשכנזייה זה לא בריא וזה לא מגניב. אני לוקח גם אחת ספרדייה, כי יש מנהגים שונים, את יודעת, וצריך לחנוך לנערה על פי דרכה וגם שלא כדרכה. אבל אחרי שהבאתי ספרדייה לטינית אורגינל, הסתבר לי שגם המנהגים של הרומנים שונים לגמרי מהאשכנזים, אז לא הייתה לי ברירה והבאתי גם אישה רומנייה, ואישה בולגרייה וצרפתייה ותימנייה וכושית מכל מיני סוגים, כי לא כל הכושיות אותו דבר, זאת טעות רווחת. וגם עיראקית והודית וסינית שתייצר צעצועים לילדים ושתי פיליפיניות, אחת שהמנהגים שלה זה לנקות את הבית והשנייה בתור ביטוח זקנה.

ואני רוצה להגיד לכם שזה מגניב לגמרי הפיצול הזה, וחשבתי לעצמי שאם אנחנו רוצים מדינה מגניבה כדאי לנו לפצל גם את הרב הראשי לרב רומני ופולני ומרוקאי ועיראקי וסעודי ומצרי ואתיופי ופלאש מורה, כי יש הרבה דקויות מגניבות בין כל העדות ואלוקים מדבר אליהן דרך פילטרים רוחניים שונים. כי אלוקים הוא האימא של המגניבים.