סלח לי, אבי, כי חטאתי

חשיפה!
כידוע, סגן שר החוץ דני איילון שלח מכתב התנצלות לראש ממשלת טורקיה, ארדואן. כתבנו הצליח לשים את ידו על הטיוטות שהכין מר איילון – פרסום ראשון ובלעדי לקוראי הוועדה המסדרת:

טיוטה ראשונה
סלח לי, אבא ארדואן, כי חטאתי.
הקשבתי לאיווט, הקשבתי לביבי, ולרגע האמנתי להם, לרגע חשבתי שאנחנו באמת כל כך חזקים. חשבתי שזה לא שתן בראש שלי, שככה זה באמת. נדמה היה לי שהטורקים הם סוג של פלסטינים.
סלח לי אבא ארדואן, ואל תדפוק אותי בתחת, כמו שאתם הטורקים נוהגים לעשות. אופס, פליטת פה – בשום אופן לא ניסיון להשפלה.

טיוטה שניה
שמע, ארדואנצ'יק, זאת היתה טעות בכסא. מצפייה בטלוויזיה היה נדמה לי שאתם הטורקים גבוהים יותר, או לפחות מרופדים יותר שם למטה.
סליחה, סליחה, אל תבין אותי לא נכון, אני חסיד נלהב של התרבות הטורקית: רחת לוקום, מגבות וברזים, רצח ארמנים, הכל כלול. אתם בסדר אתם, רק למה אתם מתחפשים למוסלמים?
אל תעלב, אבאל'ה, לזה אתה קורא השפלה? לא הגזמנו קצת, חביבי? השפלה מתחילה אצלנו בהפצצה משולבת של חיל האוויר וחיל הים. מה שלום איסטנבול, הכל בסדר?
תראה, אדוני, אני בסך הכל יהודי ציוני ישראלי גאה. אני סגן שר, אני לא תולעת. אני לא יכול להתנצל. אני חייב להתעשת, לעבוד לפי הנוהל, להשיב את הכבוד הלאומי.

טיוטה שלישית
אבא ארדואן היקר,
בהתאם להבנות שהושגו בדרג המיניסטריאלי, הריני מבקש ממך ס'.
כמו כן, כמי שלמד לעומק את התרבות הטורקית היפה, הנני מצרף בקשיש בגובה משכורת חודשית של פקיד ציבור בישראל. ואם זה לא מספק אותך, אני יכול לשגר אליכם משלחת מיוחדת של זק"א בלבוש מסורתי, לעינוג נפשך העצבנית, ולתפארת מדינת ישראל!
בכבוד רב,
ד. איילון, סגן שר הליברמן