כשר בהשגחת הבג"ץ

מי זה בג"ץ שיחליט עבורנו איך לחיות? ואם אנחנו רוצים להפלות מישהו, זאת לא זכותנו? איזו מין דמוקרטיה זאת, שלא שומרת את חופש הדת והאפליה?

האמת היא שאני בכלל לא חרדית. שומרת מסורת. אבא שלי במעברה תמיד הצביע "ג", כדי שיהיו אנשים עם לב יהודי בכנסת ישראל, ואחרי שהרב עובדיה הקים את ש"ס בעלי החליט שמפסיקים להצביע ג', ועוברים לש"ס. אז אם יש לנו מפלגה משלנו, ורב משלנו, עם כל הכבוד, בג"ץ לא צריך לשמור עלינו, יש לנו את כל הדמוקרטיה שאנחנו צריכים.

עכשיו עם ההתערבות שלהם, בית הספר הפך לבית-ספר רק של מזרחים, רק עם יותר חוקים ממה שנותנים בבתי-ספר של ש"ס. ככה זה, ש"ס מכירים את נפש הבוחרים שלהם, ולא מציקים עם הלבוש של האימא או של האבא… מה שחשוב זה הפתק בבחירות. עכשיו יש לנו פה בית-ספר של ש"ס, רק עם מנהלים אשכנזיים. ועוד הביאו לנו תקנון. זה תקנון בחסות בג"ץ ואגודה, אני אומרת.

הנה מה שכתוב שם: "איסור על ההורים להכניס הביתה אינטרנט, סלולרי לא כשר או קריאת עיתונים והאזנה לתוכניות רדיו שאין רוח חכמים נוחה מהם. כמו כן, נקבע כי מטעמי צניעות אין לרכוב על אופניים מחוץ לבית, כל דברייך יהיו בלשון נקייה ובלי שרבוב של ביטויי הרחוב הזולים, ועל ההורים להשגיח על החברות של בתם מחוץ לכותלי בית הספר."

עם האינטרנט גם ככה לא הסתדרתי. את המכתב הזה כתבתי על צד אחורי של מזוזה פסולה, ושלחתי עם יונת דואר לוועדה המסדרת. אבל מה שמפריע לי זה האופניים. אני אוהבת לשמוע כל יום אחר-הצהריים "רגעי קסם" בעריכת עליזה דיסטניק. אני לא רוצה ללכת ולשאול רב אם הרוח שלו נוחה מהעריכה של עליזה, או שהוא היה מעדיף שירים אחרים. אז החלטתי לא לשאול אף אחד, ורק להנמיך קצת, ככה שכשאני שומעת במטבח את הרדיו, אף אחד לא צריך להתעניין. אני אחליט לעצמי מה אני שומעת, בלי בג"ץ, ובלי בית-ספר.

אלא שהיום אני שומעת את התוכנית במטבח, והבת שלי מפתיעה אותי. נכנסת למטבח עם האופניים, בקושי הספקתי לשמוע שהיא יצאה מהחדר שלה. אני אומרת לה: "שיינה-פייגה (ככה אנחנו קוראים לה מאז שהיא עלתה לכיתה א', ליתר בטחון), למה את רוכבת על אופניים בתוך הבית, ישמור אדושם?"
- "ככה כתוב בתקנון החדש, אימא: אין לרכוב על אופניים מחוץ לבית".
אתם מבינים? לא רק שכל הווזווזיות נוסעות לבני-ברק, הבת שלי חייבת לנסוע על אופניים בתוך הבית, והיא יכולה להפתיע אותי מתי שהיא רוצה במטבח. הלך הרדיו בצהריים. הכול אשמת בג"ץ.