כל האשמים

כידוע, ענף חיפוש האשמים הולך ומתרחב, ובעולם המערבי הוא כבר מוכר כענף כלכלי מרכזי. הנה למשל, ממשלת ישראל מינתה לא מזמן כמה חברים, שמכירים זה את זה עוד מימי נפוליאון בונאפרט עליו השלום, כדי לחקור את משט הספינות. אני בטוח שיגיעו לחקר האמת. ומכיוון שכך, החלטתי גם אני, הצעיר מחברי הוועדה בתרי"ג ימים, לתרום לכם מניסיוני, ולהציג בפניכם את כל האשמים כולם.

אני יודע שאלו מאיתנו בעלי התפיסה הפשטנית קמעא של העולם, מצביעים על שלושה סוגי אשמים קבועים: הם, אנחנו, ההומואים. זו בהחלט גישה פשטנית, אם כי לא לגמרי מוטעית, לגבי חיפוש האשמים. אין צורך כמובן להגיד כי אם משהו מתפקשש או מתחרבן חלילה, תמיד יש מישהו אשם. חייבים, גבירותיי ורבותיי, לעבור את שלב ההיסוס, ולהסכים שתמיד, אבל תמיד, יש מישהו שאשם בכל דבר – אם קרה משהו, ובייחוד אם לא קרה.

וכך למשל, גולדמן סאקס הם האשמים העיקריים במשבר הכלכלי בארצות הברית. אולי קצת פחות ממיידוף היהודי, אבל מאחר שהם בעצמם יהודים, אז אין כזה הבדל. בנושא זה מדובר בפס"ד חלוט, ללא זכות ערעור, חנינה או הקלה בעונש.
בזמן האחרון הצטרפה לרשימת האשמים חברת בי.פי., ששמה לעצמה מטרה להרוויח כסף תוך כדי זיהום מימי מפרץ מקסיקו. יש להודות שעד עכשיו זה הולך להם. ואם הם התחילו לזהם בכמות כזאת, סימן שהם מרוויחים מזה המון. אם הם לא היו מרוויחים מהזיהום, הוא לא היה קורה. כל זה ברור מאליו.
אבל שימו לב – האם חברת בי.פי. טרחה לשים מזוזה בפתח הקידוח? שאלה רטורית. הלא כבר הוכח שכל התאונות, המחלות ורעידות האדמה מתרחשות בגלל המזוזות. הגויים האלה לא יודעים איך להיזהר וגורמים צרות לכולם. תראו מה קרה לטויוטה, שככה דפקה לעצמה קו ייצור שלם של מכוניות. תראו את האיטי.

בשורה התחתונה, בכל אשמה הטלוויזיה, שמעודדת אלימות ומיניות גלויה. וכמובן גם משחקי המחשב, שהופכים את האנשים לעצלים, מטומטמים ואלימים. שלא לדבר על הרדידות המחשבתית שנגרמת מתוכנת פאואר פוינט. זה בדוק. ואז כשהאנשים עולים לכביש, השם ירחם.
קראתי לאחרונה מאמר כפירה, של אחד סטיבן פינקר, שטוען שכל זה לא נכון. שדווקא מאז הופעת הטלוויזיה והמחשב יש עליה רצופה באיי.קיו. של כלל האוכלוסייה. בחיי, אני לא ממציא, והוא אפילו לא מתבייש לחתום על הכתבה הזו בשמו המלא. בעצם, ייתכן שמדובר במתחזה, ופינקר האמיתי אסור כרגע בבית מחבוש של שמאלנים, כלומר סמולנים אמיתיים.

ובעניין הזה, של הסמולנים, אין צורך להכביר במילים. אלה הגרועים שבאויבינו. בגללם פרצו כל המלחמות. זה ידוע. מלחמת השחרור למשל. נזכיר מה היה, לכל מי ששכח. הערבים התנגדו לתוכנית החלוקה, ובצדק, כי ארץ ישראל כולה שייכת לעם היהודי. לא רק איזה חלק עלוב ונידח של ארץ הקודש שהגויים הואילו בטובם להקצות לקאפו הסמולנים. לא היתה להם ברירה, לערבים, אלא לאסור מלחמה, כי היהודים השמאלנים תמכו משום מה בתוכנית החלוקה.

זאת הרשימה, ואלה האשמים. מזל שלצידנו עמד, עומד ויעמוד לעד אתם-יודעים-מי-כי-אסור-להגיד-את-שמו-במפורש-אפילו-לא-בצחוק. אותו אחד שיצר לנו, לפני לא כל כך הרבה זמן, עולם נהדר בלי סמולנים, מדענים ומקלקלי מידות. העסק היה אז שטוח, לא היה דבר כזה אוויר, רק שמים. חלל? מי היה צריך את כאב הראש הזה. שופטי בג"ץ? נושפים בהם* וזהו. כמו עם צינגלה. תענוג לנהל ככה עולם.


* ככתוב "הלוא תדעו, הלוא תשמעו, הלוא הוגד מראש לכם… היושב על חוג הארץ… שופטי ארץ – כתוהו עשה… וגם נשף בהם" (ישעיהו פרק מ' – באמת, אני לא ממציא).