בקשה דחופה בנוגע לאינטרנט

כמו כולם, גם אני מעביר את זמני בנעימים תוך בהיה באינטרנט.
"אני מוריד עבורך את הקובץ," מודיע לי הדפדפן שלי, "אוטוטו הוא יורד, לא להתעצבן, אתה רואה את הפס הירוק שמסמן את ההתקדמות בהורדה?"

אז זהו, שהפס הירוק לא מתקדם, והקובץ לא יורד. ומכיוון שהגיעו מים עד נפש, כפי שקורה כמה פעמים בכל יום, החלטתי להפנות קריאה נרגשת למי שתכנן את האינטרנט (אל גור?): יקירי, עשית עבודה גרועה.

ואני יכול להסביר. כשתכננו את האינטרנט חשבו בוודאי על תעבורה מטורפת: מיליארדי אנשים שיחליפו ביניהם קבצים 24 שעות בכל יממה. "נהיה חייבים להגביה את האינטרנט כמה שיותר, כדי שיהיה מקום לכולם," חשבו האל-גורים, "נבנה את האינטרנט כמו בלון צפלין עצום שתחת צילו תחסה האנושות כולה, תראה פורנו ותצ'וטט."
טעות! זה לא עובד!
תנמיכו את האינטרנט, חברים (וכאן אני ממשיך בקריאה הנרגשת), עוד לא מאוחר לתקן את המצב. הקבצים לא מצליחים לרדת מהאינטרנט למחשב שלי, הם מתנפצים לרסיסים בדרך. תנמיכו את האינטרנט כמו שדני איילון מנמיך שגרירים טורקים, תנמיכו כמו שקשת עושה לטלוויזיה. העם רוצה אינטרנט בגובה העיניים. העם רוצה לשבת ליד המחשב שלו, להקליק בקשה לקבלת הדיסק החדש של קובי פרץ (בקרוב בחנויות), ולקבל אותו בתוך שניה עם פתק החלפה. בלי להוריד, בלי לחכות.

ואפרופו, חשבתי להציע פתרון דומה למדינת ישראל. אולי אם ננמיך את עצמנו קצת, נוכל להגדיל משמעותית את כמות העולים החדשים – הם פשוט יחליקו אלינו ללא מאמץ. אבל תעזבו, זה פחות דחוף. אם צריך לבחור במה להתחיל, עדיף האינטרנט. תודה.