עשרת הדיברות - נוסח מעודכן


בעקבות ריבוי החקירות והשערוריות בזמן האחרון, החלטנו להגיש לכם את הדור הבא של עשרת הדיברות. אם תרצו אי פעם להיות ניצב במשטרה, גנרל בצבא, נחקר במח"ש או סתם שר או ח"כ – אל תקראו את הכללים הבאים.

א. אנוכי ה' אלוהיך
את הכלל הזה הכנסנו סתם, בתור מתאבן, כי כך מקובל. כמו שמצלצלים למישהו ושואלים אותו קודם כל "איפה אתה?" רק כדי להתניע את השיחה. אז לצורך העניין הנני כאן, ואפשר להתחיל.

ב. אל תתקוף נשים
זה כמובן איסור מגוחך, שהרי מי תוקף נשים בימינו.
ובכל זאת יש סיכוי שתגיעו למלון באילת עם עוד כמה מאות שוטרים (מה שנקרא "באווירה רומנטית") ובדיוק תתקלו במישהי שמישהו אחר הטריד אותה מינית, ולא תוכלו להתגבר על הדחף.
בשביל תשוקה של רגע שווה לקטוע קריירה מפוארת? ברור שכן, ואנחנו מבינים אתכם לחלוטין. ועדיין, אולי כדאי לנסות לחשוק שיניים ולא לתקוף. חשקו חשקו ואל תחשקו.

ג. אל תזייף מסמכים
שוב, איסור טריוויאלי, ועדיין יש מי שנופלים בפח הזה. למשל, סא"ל בועזזזז הרפזזזזז זזזזייף לכאורה את מסמך גלנט (האם מדובר בקבעון פאלי על האות זי"ן? זה קו הגנה שהיינו הולכים עליו).
חברים, רוצים ללכלך על מישהו? ספרו עליו את האמת, למה לזזזייף.

ד. אל תמכור נשק לסוחרי סמים
הגנרל יאיר קליין חזר סוף סוף הביתה, עטור תהילת מנצחים. רק גיבור מלחמה יכול לשרוד את ברוני הסמים של קולומביה ואת הכלא הרוסי, ולצאת משם עצבני על המדינה.
בפעם הבאה, יאיר, אל תהיה ישיר כל כך. נסה למצוא איש קש שיקים בשמך את הצבאות לברוני הסמים, למשל אחת התעשיות הביטחוניות שפועלות כאן בסביבה.

ה. אל תשקר בצורה שיש עימה קלון
אבוי, צחי כשל, והמערכת הפוליטית כולה הזילה דמעות תנין ירקרקות.
רבים וטובים משקרים, ורק צחי עושה את זה מהמקפצה, שחור על גבי צחון.
והלקח, חברים, הוא שעדיף לא. חשבנו שכן, שאולי מותר וכדאי לשקר, והמציאות טפחה על פנינו. אוקיי, לא צריך לכעוס, לומדים רק מהניסיון.

ו. אל תהיה אהבל
נניח שיש חוק אווילי, שאומר שאסור להעסיק מישהו מסוים בתנאים מסוימים. נניח שמדובר במישהו שהוא בכלל לא יהודי, נחות כזה, מישהו שאסור לו לעבוד כאן.
ונניח שאתה לא בטוח אם החוק הזה חל עד הקומה העשירית או עד בכלל, כלומר האם צריך להתחשב בו גם בקומות העליונות, כשאתה יושב בשתי דירות פאר שחוברו להן יחדיו, ומשקיף על נוף מרהיב עין.
במקרה כזה, כך הורה רבנו עיני, אל תהיה אהבל.

ז. גנרל, עשה לעצמך בוק!
כחלזונות אחרי הגשם כך צצים אתרים ובהם פרטים על חיילי צה"ל שביקרו בעזה. ועל כך אמרו חז"ל ואישר משרד הבטחון: "לא חשוב מה כותבים עליך, העיקר שמאייתים את שמך נכון ושמים תמונה מחמיאה".
גנרל, הקפד תמיד להצטלם מהצד הטוב שלך, ושלונדון לא תחכה לך.

ח. אל תקרא לרב עובדיה "חמור"
אם יש מישהו שמדבר כמו חמור, נראה כמו חמור, ומוקף בהמון שנוער סביבו – האם דווקא אתה צריך לקרוא לו "חמור"? נסה להמנע מכך.
ואגב, שמועה עיקשת טוענת שסבו של הרב אמסלם, הרב הגאון מנחם מנדל פרידמן-אמסלם, היה אשכנזי למהדרין, הנהיג את קהילת לודז' וידע להכין געפילטע פיש. אמסלם זה שם של ספרדי? עכשיו הכל ברור.

ט. אל תאמין לאף מילה של…
o הפלסטינים
o האמריקאים
o ביבי
o ברק
o המתנחלים
o השמאלנים
o ציפי ולימי
o התקשורת
o הוועדה המסדרת

י. קרא את האותיות הקטנות
נכון, מדובר בטירחה גדולה, בבזבוז זמן, כמעט בחבלה במאמצים שלך להיות ניצב/גנרל/שר.
ובכל זאת, תמיד כדאי לקרוא, או לכל הפחות לרפרף על האותיות הקטנות (השתדלנו להקטין מאוד):